פיסטוריוס הובא להארכת מעצר ובכה בבית המשפט

פיסטוריוס בבית המשפט, היום (רויטרס)

איך הופכים בין לילה מגיבור לאומי לחשוד ברצח מחריד? אוסקר פיסטוריוס, האצן קטוע הרגליים, הובא לדיון להארכת מעצר אחרי ששהה הלילה במעצר בתחנת המשטרה בפרטוריה. כזכור, הדרום אפריקאי נעצר אתמול לאחר שלפי החשד ירה למוות בבת זוגו, הדוגמנית ריבה סטינקאמפ.

לפי הדיווחים הראשונים פורסם כי פיסטוריוס ירה בה בשוגג לאחר שחשב כי מדובר בפורץ, אבל ככל שהדקות נקפו, יותר ויותר פרטים צצו לפני השטח ושפכו אור על המקרה, כאשר כבר די ברור שלא מדובר בירי בשוגג. המשטרה בעיר כבר הוציאה הודעה לפיה היא מכחישה שהפרסום לפיו חשב האצן כי מדובר בפורץ, הגיע ממנה.

פיסטוריוס שעד אתמול היה רגיל להופיע בפני המצלמות בפרסומות וכמובן על משטח הריצה, הפך מכוכב גדול לחשוד ברצח שיוצא מניידת משטרה כשמעיל מסתיר את פניו. עשרות צלמים וכתבים הגיעו כמובן לבית המשפט בפרטוריה כדי להמשיך לסקר את הפרשה שמסעירה את העולם כולו. לאולם בית המשפט עצמו הורשו להיכנס הצלמים, כאשר גם אחותו ואביו של פיסטוריוס היו נוכחים. פיסטוריוס פרץ בבכי ונשבר במעמד המביש.

עורך דינו של האצן, קני אולדוויג', התייחס למצבו: "אין ספק שהוא נסער מאוד אבל מבחינה בריאותית הוא בסדר גמור".

בתוך כך, צוותים של זיהוי פלילי ממשיכים לחקור בניסיון להגיע לאמת - מה בדיוק קרה בבית. הפראמדיקים שהגיעו ראשונים ומצאו את סטינקאמפ בתוך שלולית של דם, ניסו להחיותה אך ללא הצלחה. התביעה טוענת כי היא נורתה ארבע פעמים בחדר האמבטיה.

לפי עדויות של שכנים נראה היה כי גם בחודשים האחרונים היו אירועים בין השניים, כאשר לא פעם נשמעו צעקות מהבית והמשטרה הודתה כי ניגשה לא פעם כדי לבדוק את המתרחש.