עודכן: 05/04/2012 | מאת pa.press.net

אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה

אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה


אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה (© Inna Yoffe)

אנסטסיה גלושקוב (Anastasia Gloushkov) ואינה יופה (Inna Yoffe) במהלך דואט בשחייה סינכרונית במשחקים האולימפיים בבייג'ין 2008.

נולדו: 24/05/1985 (גלושקוב) ו-08/02/1988 (יופה)

מקום הלידה: מוסקבה, רוסיה (גלושקוב) וסנט פטרסבורג, רוסיה (יופה)

תחום: שחיה סינכרונית

אולימפיאדות קודמות: 2

מדליות קודמות: 0

אנסטסיה גלושקוב (Anastasia Gloushkov) ואינה יופה (Inna Yoffe) ידעו תמיד שכשתי שחייניות סינכרוניות, המתגוררות בארץ עם היסטוריה של בצורת יהיה להן קשה להגשים את החלום האולימפי שלהן.

המחסור החמור במים אשר השפיע על ישראל בעשור האחרון היה רק אחד האתגרים העומדים בפני הצמד. השתיים, שעלו מרוסיה לישראל בגיל צעיר נאלצו לעבוד קשה על מנת להגיע לרמת הספורט הגבוהה בה הן נמצאות היום.

כשתי האתלטיות היחידות המייצגות את המדינה אי פעם בשחייה סינכרונית במשחקים האולימפיים, הן התקשו במציאת מתקני אימון המתאימים לתרגיליהן המורכבים.

הן ניסו למצוא בריכת שחייה במתקניה יוכלו להשתמש על בסיס קבוע, אך בסופו של דבר נאלצו להסתפק בשלוש שעות אימונים ביום בבריכה של המרכז הקהילתי המקומי בירושלים, שגודלה אינו עומד בתקן האולימפי.

"ברוסיה, בספרד ובארה"ב...[שחיינים סינכרוניים] מקבלים את כל שעות הבריכה שלהן הם זקוקים, ואילו לנו יש בריכה חצי אולימפית בלבד למשך זמן מוגבל", אמרה יופה בראיון ל-Israel21c (אתר אינטרנט חדשותי).

הפרופיל הנמוך יחסית של הספורט בהחלט לא עזר לגלושקוב וליופה, כמו גם המחסור במים, שמשמעותו היא כי בריכות רבות אינן מלאות תמיד.

"להיות אתלט בספורט הקשור למים במדינה שבה יש בעיית מים זה די מצחיק", סיפרה גלושקוב.

אך למרות הבעיות איתן הן מתמודדות בניסיון לשמור על רמה בינלאומית של ביצועים, השתיים נשארו בתחרות באופן עקבי וסיימו במקום השביעי באליפות אירופה בשנת 2010.

השתיים הגיעו למקום ה-17 באירוע הדואט בהופעת הבכורה שלהן באתונה 2004 ושיפרו את מקומן למקום ה-15 ארבע שנים מאוחר יותר, בבייג'ין.

באליפות העולם בשנחאי בשנת 2011 הן סיימו את הדואט במקום ה-14.

התוצאה הזו הייתה טובה מספיק בכדי לרשום את גלושקוב ויופה להופעה שלישית במשחקים האולימפיים, כשהן מוכיחות שוב את יכולתן להתגבר על כל האתגרים הניצבים בפניהן.

פרסומת