מאבק הזכויות בי-ם: קבוצת רכישה מול העמותה

הפועל ירושלים. מי ירכוש את המניות? (חגי ניזרי)

שתי קבוצות רוכשים היו במאבק על רכישת 60 אחוזים ממניותיו של גומא אגייאר אך ל-ONE נודע שקבוצת הרוכשים הפוטנצאלית באמצעות עורך הדין הירושלמי, יוסי בן דור החליטה הבוקר (שני) שלא להגיש הצעה, כך שלמעשה הקבוצה היחידה שעשויה להגיש הצעה היא קבוצת העסקים בראשות היזם, אורי אלון.

הקבוצה נשארה לבד במערכה ותמודד מול העמותה שיכולה להשוות כל הצעה שתובא ותוכל לקבל את הקבוצה. לעמותה הקיימת זכות סירוב ראשונה לרכוש את הזכויות באותם תנאים שהובאו על ידי המציע. התאריך האחרון להגשת ההצעה קיבל ארכה עד מחר בשעה 12:00.

בשבוע שעבר התקיים מפגש אצל האפוטרופוס הכללי בו נכחו גם הקבוצה של אורי אלון ולפגישה השנייה הגיע עורך הדין, בן דור ולמעשה הוחלט שלא להתקדם עם רכישת המניות.

בתוך כך, נודע שגורם בירושלים ביקש מאפי בירנבוים להשהות את חתימתו בבני הרצליה וזאת לאחר שגורמים המקורבים למאמן ציינו כי בירנבוים מתקרב לסיכום במועדון. בירנבוים היה אמור להיפגש עם בעלי הקבוצה לני רקנאטי ולהגיע להבנות אחרונות.

בנוסף לכך, יו"ר הקבוצה אלדד אקוניס צפוי להיפגש השבוע עם נציגים של גארד הגלבוע/גליל דגן יבזורי שסיים חוזה ומחפש קבוצה חדשה ושל יליד רעננה, ניצן חנוכי. עלותו של חנוכי, שמוערך על ידי ראשי המועדון ונחשב לאחד הישראלים החופשיים הבכירים בשוק, גבוהה יחסית לקבוצה, אך עצם העובדה שקבוצתו עד לאחרונה, מכבי ראשון לציון, ויתרה לו על הדמי השבחה, מאפשרת לקבוצות עם תקציב צנוע יותר לשקול את שרותיו.