מונדיאל 2014
www.one.co.il (© כל הזכויות שמורות. סיטינט בע"מ 1999-2013)
עודכן: 14/11/2013 | מאת מאת גידי ליפקין| www.one.co.il

הצעת חוק: המרכזים לא יקבלו את כספי הטוטו

חשיפה: דרמה נוספת בפתח. ח"כ פריג' יגיש הצעה - המרכזים לא יקבלו 4 אחוז: "אם עושים רפורמה, אז כמו שצריך". לבנת תומכת, הטוטו חילק 16 מ' ב-2012


הצעת חוק: המרכזים לא יקבלו את כספי הטוטו

אילוסטרציה (יניב גונן)

מהפכה נוספת בספורט הישראלי: אחרי ששרת הספורט לימור לבנת הביאה להצעת חוק את העברת כספי הטוטו ישירות לקבוצות, הנושא עולה היום (חמישי) מדרגה, כאשר ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ מתכוון להגיש בשבוע הבא הצעת חוק בכנסת לפיה המרכזים יפסיקו לקבל את ארבעת האחוזים מכספי הטוטו שהם מקבלים כיום.

הצעת החוק שמתכוון ח"כ פריג' להוביל זכתה אף לברכת הדרך של השרה לימור לבנת.

בשנת 2012 המרכזים קיבלו מהטוטו סך של 16.5 מיליון שקל. ח"כ פריג' אמר היום ל-ONE על הצעת החוק המהפכנית שלו שעשויה לחסל את המרכזים: "אם החליטו על רפורמה, אז צריך ללכת איתה עד הסוף ולא בשיטת הסלמי. צריך להביא את כל הספורט הישראלי לשקיפות, לרפורמה אמיתית, להבראה ולא לדריכה במקום. המרכזים קיבלו כל כך הרבה כסף, מה הם עשו איתו?".

אפשר לציין כי במרוצת השבועיים האחרונים המרכזים מפעילים בכנסת לובינג בלתי פוסק באמצעות חברת לוביסטים כדי לנסות למנוע את הצעת החוק של השרה לבנת על מעבר הכסף ישירות לקבוצות, כעת מגיע ח"כ פריג' עם הצעת החוק שלו שבכלל עשויה לשנות את כל כללי המשחק.

אגב, מעניין מאיזה תקציב המרכזים משלמים לחברת הלובינג שהם מפעילים ללא הפסקה? על איזה חשבון זה בא?

ח"כ פריג' ממשיך ואומר לגבי הסדר שצריך לעשות בספורט הישראלי: "צריך בכלל להחליט מה זה ענף ספורט. הדמקה רוצים הקצבה, מתקצבים את הברידג', השש בש גם רוצים שיתקצבו אותם, האם זה בכלל ענפי ספורט? מי קובע מה זה ספורט? צריך לעשות סדר בכל העניין".

גם על הכדורגל לא פוסח חבר הכנסת ממרצ: "הכדורגל הולך לקבל את תקציב השיווק מהטוטו, מדוע עוד הוא צריך לקבל ממועצת ההימורים עוד שלושה מיליון שקל".

סעיף 9 (ב1) לחוק להסדר ההימורים בספורט מ-1967 קובע כי המועצה תתמוך במרכזי הספורט, תוך שהיא תחלק בינם לבין עצמם 4% מרווחיה. בשנת 2012 חילקה מועצת ההימורים למרכזים סך של 16,556,047 מיליון שקל.

מתוך זה: מרכז הפועל 8,387,302 מיליון שקל, מרכז מכבי 5,550,447 מיליון שקל, מרכז בית"ר 485,894 שקל, מרכז אליצור 882,515 שקל, מרכז עוצמה 1,249,889 מיליון שקל.

the new Skype!
0‏‏תגובות
גלול למעלהגלול למטה

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק