בתמיכת אופ"א: מונדיאל ליגות החובבים יצא לדרך

השחקנים בפעולה. פעם שלישית בארץ (חגי ניזרי)

מונדיאל ליגות החובבים בשיתוף "גול טיים" וארגון "Ghetton" יצא לדרכו הערב (שלישי) באירוע פתיחה חגיגי והגרלת המשחקים שהתקיימו בבית הנבחרות בקיבוץ שפיים.

"אנחנו שמחים לארח טורניר שלוקח צעד אחד קדימה את הכדורגל החובבני בארץ", אמר דורון יהב, מנכ"ל "גול טיים". הטורניר, שייערך זו הפעם השלישית וישוחק במגרשי "גול טיים" תל אביב, קיבל השנה את החסות והתמיכה של אופ"א וההתאחדות לכדורגל בישראל.

"זה טורניר מצליח ביותר", סיפר יאשה מאקנוז מ-"Ghetton" המקיים טורנירים לחובבים מסוג זה למעלה מ-12 שנה באיטליה. "אופ"א עוזרת לנו מתוך מטרה לקדם את הכדורגל החובבני בישראל והם תומכים בו כי אנחנו פונים לקהל של עולים חדשים וישראלים ותיקים, כל אחד והנבחרת שלו".

בכל יום חמישי במהלך החודשים מאי עד יולי, יתקיימו המשחקים במתכונת של 5X5 בהם ישחקו 24 נבחרות של כ-200 כדורגלנים חובבים שעלו ארצה מאותן המדינות. רבים מהם התנדבו ללוות את הנבחרות הצעירות שישחקו ביורו עד גיל 21 במסגרת שיתוף הפעולה עם אופ"א.

"להיות מתנדבים בטורניר כזה זו חוויה שאתם תיהנו ממנה", אמר לשחקנים רונן הרשקו, מנהל היורו מטעם ההתאחדות. "אתם תשקפו את הטורניר וההצלחה שלכם תהיה ההצלחה שלנו. כפי שאתם יודעים, בכל מקום בעולם מנסים למנוע מאיתנו את האירוע הזה, בואו נוכיח שאנחנו מסוגלים".

עבור "גול טיים", הטורניר מהווה למעשה את יריית הפתיחה להמשך, כאשר לאחר סיום טורניר המונדיאל תושק לראשונה, למשך כשנה החל מספטמבר, ליגה למקומות עבודה שתתנהל במגרשי החברה. "זו תהיה ליגה למקומות עבודה עם רמה ותנאים שטרם נראו בארץ", הוסיף דורון יהב. "אנחנו מייצרים בית חם לשחקנים ומספקים להם כרי דשא סינטטי, מקלחות ותנאים ברמה מקצועית".